Duszpasterze

Ks. Marek Antoni Trzeciak - proboszcz.

ur. 17 października 1953 r. w Rzeszowie.
Święcenia kapłańskie przyjął 23 kwietnia 1978 r. w Opolu

Pełnione funkcje:

1978.05.03 - 1980.05.24  wikariusz - Zdzieszowice, św. Antoniego
1980.05.24 - 1984.07.24  wikariusz - Opole, św. Apostołów Piotra i Pawła
1984.07.24 - 1985.11.07   wikariusz - Kędzierzyn-Koźle, św. Mikołaja
1985.11.07  - 1988.08.27  misjonarz - Misjonarze diecezji opolskiej:
                                                      1985-1986 – kurs przygotowawczy w CFM w Warszawie
                                                      1986-1988 – praca na misjach w Peru (diecezja Caraveli)
1988.08.27 - 1991.08.27  wikariusz - Gliwice, Chrystusa Króla
1991.08.27 - 1994.06.30  proboszcz parafii wojskowej, rezydent w parafii - Opole  Szczepanowice,                                                                        św.  Józefa
1994.06.30 - 2005.08.19  misjonarz - Misjonarze diecezji opolskiej: 
                                                       1994.06.30 - 1995.03.31 - przygotowanie do pracy na misjach
                                                       1995.04.01 - 1995.09.16 - praca na misjach w Puerto Rico
                                                       1995.09.17 - 2005.08.18 - praca na misjach w Peru (diecezja Huancavelica)
2005.08.19 - 2006.04.04  rezydent - Opole, Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha
2006.04.05 -  proboszcz - Opole, Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha
 
Tytuły honorowe:
2003.04.17  dziekan honorowy

Ks. Tomasz Jałowy - wikariusz
Data święceń: 2008-05-10
 
Pełnione funkcje:
 
2008-08-25 - 2012-08-22 wikariusz - Głogówek, św. Bartłomieja
2012-08-23 wikariusz - Opole, Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha

 

Kapłani po 1945: 


proboszczowie:ks. Emil Kobierzycki, ks. Kazimierz Borcz, ks. Kazimierz Gaworski, ks. Marian Przydacz, ks. Piotr Kosmol (emerytowany pracownik naukowy, rezydent w parafii Nysa, św. Franciszka z Asyżu), ks. Edward Kucharz,  ks. Marek Trzeciak 

wikariusze: ks. Kazimierz Borcz,  ks. Andrzej Jabłoński,  ks. Piotr Łowejko,  ks. Józef Gołębiowski,  ks. Zenon Dzieża,  ks. Joachim Szymon,  ks. Zygmunt Sosna,  ks. Bogusław Deyk,  ks. Józef Dylus,  ks. Antoni Strzedula,  ks. Andrzej Strycharczyk,  ks. Piotr Kosmol,  ks. Erhard Olbrych,  ks. Edward Kucharz,  ks. Józef Swolany,  ks. Jan Drewniok (proboszcz - Racławiczki, św. Marii Magdaleny),  ks. Andrzej Ziółkowski (proboszcz - Korfantów, Trójcy Świętej),  ks. Józef Ledwig,  ks. Michał Ślęczek (proboszcz - Głubczyce, Narodzenia NMP), ks. Edward Cichoń (proboszcz - Głuchołazy, św. Wawrzyńca),  ks. Eryk Czech (proboszcz - Owsiszcze, Najświętszego Serca Pana Jezusa),  ks. Zygmunt Jaworek (proboszcz - Chróścice, św. Jadwigi),  ks. Franciszek Brzenska (kapłan emeryt - Księża emeryci i renciści),  ks. Grzegorz Erlebach (dr prawa - Kapłani w służbie Stolicy Apostolskiej),  ks. Marcin Jarczyk,  ks. Gerard Zug,  ks. Zbigniew Gielczowski (proboszcz - Pakosławice, św. Apostołów Piotra i Pawła),  ks. Dominik Rybol (proboszcz - Chrząstowice, Niepokalanego Poczęcia NMP),  ks. Norbert Joszko,  ks. Wiesław Iwaniec,  ks. Piotr Koziol (proboszcz - Solec, św. Jana Chrzciciela),  ks. Hubert Czernia (proboszcz - Kluczbork, Najświętszego Serca Pana Jezusa),  ks. Mirosław Chołuj,  ks. Piotr Sznura (proboszcz - Prudnik, Miłosierdzia Bożego),  ks. Wiesław Dąbrowa,  ks. Tadeusz Grabuńczyk (pracownik biblioteki - Wydział Teologiczny UO),  ks. Piotr Glinka (proboszcz - Krasków, św. Jadwigi Śląskiej),  ks. Marek Biernat (proboszcz - Skorogoszcz, św. Jakuba Apostoła),  ks. Jarosław Krężel (proboszcz - Stare Koźle, św. Jana Nepomucena),  ks. Damian Cebulla (proboszcz - Radoszowy, św. Jadwigi),  ks. Marian Obruśnik (proboszcz - Luboszyce, św. Antoniego),  ks. Andrzej Demitrów (wykładowca - Wydział Teologiczny UO),  ks. Damian Jurczak (proboszcz - Koperniki, św. Mikołaja),  ks. Jacek Olewicz (wikariusz - Racibórz, Matki Bożej),  ks. Tomasz Jałowy

Z Parafii pochodzą: 

kapłani: ks. Wiktor Sobaszek, ks. Bronisław Czajka, ks. Edward Kucharz, ks. Jan Szyndler, ks. Ryszard Szwarc, ks. Paweł Felsztyński, ks. Ireneusz Kotliński, ks. Dariusz Świerc, o. Ambroży Mazur, o. Andrzej Mazur, o. Krzysztof Mazur, ks. Tomasz Malicki 

siostra zakonna: s. Ambrozja Mazur SSND.

 

Z pamięcią o zmarłych duszpasterzach...

Modlitewna pamięć o zmarłych kapłanach, to dziękczynienie Bogu za ich świadectwo życia i służby, dzięki któremu możemy dzisiaj ciszyć się wiarą. 

Boże, Ty powołałeś kapłanów do swojej służby
i uczyniłeś ich naszymi pasterzami,
polecamy Ci pokornie wszystkich zmarłych kapłanów,
którzy nas za życia prowadzili ku Tobie.
Wysłuchaj naszej modlitwy i daj im szczęście w Niebie
razem ze wszystkimi świętymi. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Amen.

  

"Miła jest Panu Bogu pamięć o tych, którzy odeszli, o tych kapłanach, którzy głosili słowo Boże i uświęcali nas przez posługę sakramentalną" 

ks. Edmund Podzielny 





Copyright (c) 2011 - 2014